Skip to content

558 Tarrington RdCherry Hill, NJ 08034

Built 1962

Last Sale Price
$219,900
Last Sale Date
Dec 30, 1998

Property Information

Block404.11
Lot2
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM186

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,682
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$79,100
29%
Improvement Value:$195,700
71%
Total Assessment$274,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,253+6.1%
2024$11,547+2.5%
2023$11,264+1.3%
2022$11,124+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$219,900

To:

Sq Ft2,682DeedBook 4995, Page 340

Property Sale

Sale
$183,750
DeedBook 4449, Page 285

Property Sale

Sale
$95,500
DeedBook 3968, Page 862

Property Built

Built

Year Built: 1962