Skip to content

120 Kitty Hawk RdCherry Hill, NJ 08034

Built 1962

Last Sale Price
$95,000
Last Sale Date
Feb 10, 1982

Property Information

Block404.16
Lot22
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM183

Building Details

Building Class17
Description1.5SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,325
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$73,400
26%
Improvement Value:$209,500
74%
Total Assessment$282,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,615+6.1%
2024$11,887+2.5%
2023$11,596+1.3%
2022$11,452+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$95,000

To:

Sq Ft2,325DeedBook 3824, Page 811

Property Built

Built

Year Built: 1962