Skip to content

122 Iron Master RdCherry Hill, NJ 08034

Built 1962

Last Sale Price
$145,000
Last Sale Date
Mar 26, 1998

Property Information

Block404.17
Lot15
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM182

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,822
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$73,200
31%
Improvement Value:$160,200
69%
Total Assessment$233,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,407+6.1%
2024$9,807+2.5%
2023$9,567+1.3%
2022$9,448+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$145,000

To:

Sq Ft1,822DeedBook 4943, Page 542

Property Built

Built

Year Built: 1962