Skip to content

101 Nantucket DrCherry Hill, NJ 08034

Built 1966

Last Sale Price
$210,000
Last Sale Date
Dec 18, 1996

Property Information

Block404.19
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM182

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,712
Acreage0.29

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$75,800
25%
Improvement Value:$233,200
75%
Total Assessment$309,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,778+6.1%
2024$12,984+2.5%
2023$12,666+1.3%
2022$12,508+0.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$210,000

To:

Sq Ft2,712DeedBook 4863, Page 194

Property Built

Built

Year Built: 1966