Skip to content

104 Rockingham RdCherry Hill, NJ 08034

Built 1962

Last Sale Price
$70,750
Last Sale Date
Aug 28, 1979

Property Information

Block404.26
Lot27
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM182

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,449
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$73,900
26%
Improvement Value:$210,400
74%
Total Assessment$284,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,677+6.1%
2024$11,946+2.5%
2023$11,653+1.3%
2022$11,508+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$70,750

To:

Sq Ft2,449DeedBook 3661, Page 275

Property Built

Built

Year Built: 1962