Skip to content

132 Barcroft DrCherry Hill, NJ 08034

Built 1966

Last Sale Price
$219,900
Last Sale Date
Sep 6, 1988

Property Information

Block404.27
Lot21
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM185

Building Details

Building Class17
Description2SF-2AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,826
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$75,800
25%
Improvement Value:$229,700
75%
Total Assessment$305,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,622+6.1%
2024$12,837+2.5%
2023$12,522+1.3%
2022$12,367+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$219,900

To:

Sq Ft2,826DeedBook 4323, Page 261

Property Built

Built

Year Built: 1966