Skip to content

104 Barcroft DrCherry Hill, NJ 08034

Built 1962

Last Sale Price
$315,000
Last Sale Date
Jun 8, 2015

Property Information

Block404.27
Lot7
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM185

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,217
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$75,300
28%
Improvement Value:$190,100
72%
Total Assessment$265,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,834+6.1%
2024$11,152+2.5%
2023$10,879+1.3%
2022$10,743+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$315,000

To:

Sq Ft2,217DeedBook 10246, Page 1651

Property Sale

Sale
$67,500
DeedBook 3485, Page 932

Property Built

Built

Year Built: 1962