Skip to content

107 Barcroft DrCherry Hill, NJ 08034

Built 1966

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 22, 2018

Property Information

Block404.30
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM180

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,906
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$77,700
30%
Improvement Value:$181,400
70%
Total Assessment$259,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,553+6.1%
2024$10,887+2.5%
2023$10,621+14.8%
2022$9,250+0.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$210,000

From:

To:

Sq Ft1,906DeedBook 10756, Page 957Recorded11/14/2017

Property Built

Built

Year Built: 1966