Skip to content

221 Gravel Bend RdCherry Hill, NJ 08034

Built 1965

Last Sale Price
$475,000
Last Sale Date
Jul 28, 2021

Property Information

Block404.30
Lot17
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM180

Building Details

Building Class17
Description2SF-2AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,803
Acreage0.25

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$74,700
27%
Improvement Value:$201,800
73%
Total Assessment$276,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,329+6.1%
2024$11,619+2.5%
2023$11,334+1.3%
2022$11,193+0.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$475,000

To:

Sq Ft2,803DeedBook 11841, Page 1056

Property Built

Built

Year Built: 1965