Skip to content

202 Gravel Bend RdCherry Hill, NJ 08034

Built 1966

Last Sale Price
$671,000
Last Sale Date
Sep 21, 2023

Property Information

Block404.31
Lot2
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM180

Building Details

Building Class17
Description2SF-2BIG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,565
Acreage0.38

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$77,200
27%
Improvement Value:$208,600
73%
Total Assessment$285,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,744+6.1%
2024$12,009+2.5%
2023$11,715+1.3%
2022$11,569+0.0%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$671,000

To:

Sq Ft2,565DeedBook 12452, Page 1805

Property Sale

Sale
$670,000
Sq Ft2,565DeedBook 12417, Page 1018Recorded8/25/2023

Property Sale

Sale
$140,000
DeedBook 4056, Page 394

Property Built

Built

Year Built: 1966