Skip to content

204 Gravel Bend RdCherry Hill, NJ 08034

Built 1966

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 22, 1999

Property Information

Block404.31
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM180

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,992
Acreage0.36

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$76,500
25%
Improvement Value:$229,700
75%
Total Assessment$306,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,653+6.1%
2024$12,867+2.5%
2023$12,551+1.3%
2022$12,395+0.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$260,000
DeedBook 4382, Page 659

Property Built

Built

Year Built: 1966