Skip to content

105 Munn LnCherry Hill, NJ 08034

Built 1982

Last Sale Price
$620,000
Last Sale Date
Nov 26, 2019

Property Information

Block404.46
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM183

Building Details

Building Class18
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,006
Acreage1.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$166,500
37%
Improvement Value:$312,600
69%
Total Assessment$454,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$20,248+6.1%
2024$19,081-2.8%
2023$19,638+9.7%
2022$17,896+0.0%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$620,000

To:

Sq Ft3,006DeedBook 11279, Page 374

Property Sale

Sale
$315,000
DeedBook 4986, Page 5

Property Built

Built

Year Built: 1982

Property Sale

Sale
$45,000
DeedBook 3704, Page 17