Skip to content

1277 Sherry WayCherry Hill, NJ 08034

Built 1959

Last Sale Price
$345,000
Last Sale Date
Jul 17, 2020

Property Information

Block404.49
Lot25
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM188

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,056
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$72,700
29%
Improvement Value:$175,000
71%
Total Assessment$247,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,045+6.1%
2024$10,408+2.5%
2023$10,153+1.3%
2022$10,027+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$345,000

To:

Sq Ft2,056DeedBook 11453, Page 374

Property Sale

Sale
$100,000
DeedBook 4105, Page 908

Property Built

Built

Year Built: 1959