Skip to content

1 Barclay CtCherry Hill, NJ 08034

Built 2013

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 26, 2016

Property Information

Block408.02
Lot4.01
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM180

Building Details

Building Class18
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,849
Acreage0.35

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$87,400
19%
Improvement Value:$369,200
81%
Total Assessment$456,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$20,360+6.1%
2024$19,186+2.5%
2023$18,716+1.3%
2022$18,483+0.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$481,896
DeedBook 9829, Page 708

Property Built

Built

Year Built: 2013

Property Sale

Sale
$200,000
DeedBook 9699, Page 1255