Skip to content

21 Laurel Hill DrCherry Hill, NJ 08003

Built 1958

Last Sale Price
$305,000
Last Sale Date
Dec 27, 2004

Property Information

Block411.04
Lot9
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM259

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,888
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$88,300
35%
Improvement Value:$166,700
65%
Total Assessment$255,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,370+6.1%
2024$10,715+2.5%
2023$10,452+1.3%
2022$10,322+0.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$305,000

To:

Sq Ft1,888DeedBook 7690, Page 368

Property Sale

Sale
$145,000
DeedBook 4613, Page 366

Property Built

Built

Year Built: 1958