Skip to content

119 Mews CtCherry Hill, NJ 08003

Built 1968

Last Sale Price
$325,000
Last Sale Date
Jan 13, 1984

Property Information

Block412.02
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM259

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage4,371
Acreage0.4

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$88,500
19%
Improvement Value:$385,500
81%
Total Assessment$474,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$21,136+6.1%
2024$19,917+2.5%
2023$19,429+1.3%
2022$19,188+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$325,000

To:

Sq Ft4,371DeedBook 3946, Page 205

Property Built

Built

Year Built: 1968