Skip to content

39 Leith HillCherry Hill, NJ 08003

Built 1967

Last Sale Price
$350,000
Last Sale Date
Dec 19, 2023

Property Information

Block412.03
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM258

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,456
Acreage0.43

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$82,400
28%
Improvement Value:$211,700
72%
Total Assessment$294,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,114+6.1%
2024$12,358+2.5%
2023$12,055+1.3%
2022$11,905+0.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$350,000

To:

Sq Ft2,456DeedBook 12505, Page 141

Property Built

Built

Year Built: 1967