Skip to content

3 North Riding DrCherry Hill, NJ 08003

Built 1968

Last Sale Price
$680,000
Last Sale Date
Jul 16, 2021

Property Information

Block413.02
Lot28
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM258

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage5,513
Acreage0.43

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$91,300
17%
Improvement Value:$459,700
83%
Total Assessment$551,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$24,569+6.1%
2024$23,153+20.4%
2023$19,233+1.3%
2022$18,993+0.0%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$680,000

To:

Sq Ft5,513DeedBook 11880, Page 1988

Property Sale

Sale
$320,000
DeedBook 7017, Page 470

Property Sale

Sale
$240,000
DeedBook 4510, Page 644

Property Sale

Sale
$190,000
DeedBook 4134, Page 182

Property Built

Built

Year Built: 1968