Skip to content

3 Glenview PlCherry Hill, NJ 08034

Built 1957

Last Sale Price
$154,900
Last Sale Date
Jun 24, 1994

Property Information

Block430.02
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM173

Building Details

Building Class17
Description1.5AL-2UG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,593
Acreage0.35

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$69,100
27%
Improvement Value:$187,900
73%
Total Assessment$257,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,460+6.1%
2024$10,799+2.5%
2023$10,534+1.3%
2022$10,403+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$154,900

To:

Sq Ft2,593DeedBook 4700, Page 491

Property Sale

Sale
$68,000
DeedBook 3905, Page 115

Property Built

Built

Year Built: 1957