Skip to content

144 Mansfield Blvd NCherry Hill, NJ 08034

Built 1962

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 2, 2023

Property Information

Block433.10
Lot14
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM177

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,920
Acreage0.29

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$64,800
32%
Improvement Value:$136,800
68%
Total Assessment$199,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,838+5.2%
2024$8,400+2.5%
2023$8,194+1.3%
2022$8,092+0.0%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$265,000

From:

To:

Sq Ft1,920DeedBook 10624, Page 71Recorded5/5/2017

Property Sale

Sale
$297,000
DeedBook 8056, Page 1131

Property Sale

Sale
$173,000
DeedBook 5162, Page 749

Property Built

Built

Year Built: 1962