Skip to content

203 Philellena RdCherry Hill, NJ 08034

Built 1962

Last Sale Price
$285,000
Last Sale Date
Aug 8, 2005

Property Information

Block433.10
Lot23
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM177

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,596
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$67,000
29%
Improvement Value:$162,900
71%
Total Assessment$229,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,251+6.1%
2024$9,660+2.5%
2023$9,424+1.3%
2022$9,306+0.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$285,000

To:

Sq Ft2,596DeedBook 7935, Page 452

Property Built

Built

Year Built: 1962