Skip to content

173 Mansfield Blvd NCherry Hill, NJ 08034

Built 1958

Last Sale Price
$182,000
Last Sale Date
Aug 23, 2000

Property Information

Block433.13
Lot2
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM178

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,318
Acreage0.3

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$67,900
25%
Improvement Value:$203,700
75%
Total Assessment$271,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,111+6.1%
2024$11,413+2.5%
2023$11,133+1.3%
2022$10,994+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$182,000

To:

Sq Ft3,318DeedBook 5108, Page 187

Property Built

Built

Year Built: 1958