Skip to content

1201 Liberty Bell DrCherry Hill, NJ 08003

Built 1979

Last Sale Price
$77,060
Last Sale Date
Aug 29, 1979

Property Information

Block434.07
Lot19
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM245

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,734
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$79,800
25%
Improvement Value:$239,900
75%
Total Assessment$319,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,255+6.1%
2024$13,434+2.5%
2023$13,105+1.3%
2022$12,941+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$77,060

To:

Sq Ft2,734DeedBook 3661, Page 539

Property Built

Built

Year Built: 1979