Skip to content

1141 Liberty Bell DrCherry Hill, NJ 08003

Built 1970

Last Sale Price
$255,000
Last Sale Date
Sep 1, 1988

Property Information

Block434.13
Lot26
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM246

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,224
Acreage0.27

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$78,300
26%
Improvement Value:$225,500
74%
Total Assessment$303,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,546+6.1%
2024$12,766+2.5%
2023$12,453+1.3%
2022$12,298+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$255,000

To:

Sq Ft3,224DeedBook 4320, Page 225

Property Built

Built

Year Built: 1970