Skip to content

9 Woodleigh Dr NCherry Hill, NJ 08003

Built 1975

Last Sale Price
$275,000
Last Sale Date
Aug 29, 1991

Property Information

Block434.19
Lot8
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM237

Building Details

Building Class17
Description2SF-2AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,851
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$85,600
24%
Improvement Value:$271,200
76%
Total Assessment$356,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,910+6.1%
2024$14,993+2.5%
2023$14,625+1.3%
2022$14,443+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$275,000

To:

Sq Ft3,851DeedBook 4518, Page 158

Property Built

Built

Year Built: 1975

Property Sale

Sale
$68,000
DeedBook 3351, Page 892