Skip to content

Off Browning LnCherry Hill, NJ 08003

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 22, 2022

Property Information

Block434.23
Lot9
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM236

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.67

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$43,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$43,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,953+6.1%
2024$1,840+2.5%
2023$1,795+1.3%
2022$1,773+0.0%
Property History
Sales3

Property Sale

SaleMulti
$340,000

From:

To:

DeedBook 10830, Page 416Recorded2/23/2018

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Sale

Sale
$400,000
DeedBook 9336, Page 192

Property Sale

Sale
$310,000
DeedBook 5067, Page 702