Skip to content

1214 Winston WayCherry Hill, NJ 08034

Built 1962

Last Sale Price
$290,000
Last Sale Date
Jun 3, 2010

Property Information

Block435.02
Lot36
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM193

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,056
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$69,800
29%
Improvement Value:$171,000
71%
Total Assessment$240,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,737+6.1%
2024$10,118+2.5%
2023$9,870+1.3%
2022$9,748+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$290,000

To:

Sq Ft2,056DeedBook 9240, Page 1855

Property Sale

Sale
$180,000
DeedBook 5041, Page 617

Property Sale

Sale
$96,500
DeedBook 4135, Page 314

Property Built

Built

Year Built: 1962