Skip to content

1213 Winston WayCherry Hill, NJ 08034

Built 1957

Last Sale Price
$200,000
Last Sale Date
Nov 21, 2005

Property Information

Block435.05
Lot2
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM193

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,176
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$74,600
32%
Improvement Value:$158,500
68%
Total Assessment$233,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,394+6.1%
2024$9,795+2.5%
2023$9,555+1.3%
2022$9,436+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$200,000

To:

Sq Ft2,176DeedBook 8050, Page 1019

Property Sale

Sale
$86,000
DeedBook 3931, Page 130

Property Built

Built

Year Built: 1957