Skip to content

1203 Winston WayCherry Hill, NJ 08034

Built 1957

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 15, 2014

Property Information

Block435.05
Lot7
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM193

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,343
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$73,100
34%
Improvement Value:$138,900
66%
Total Assessment$212,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,453+6.1%
2024$8,908+2.5%
2023$8,690+1.3%
2022$8,582+0.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$69,500
DeedBook 3768, Page 828

Property Built

Built

Year Built: 1957