Skip to content

109 Antietam RdCherry Hill, NJ 08034

Built 1958

Last Sale Price
$548,000
Last Sale Date
Nov 8, 2022

Property Information

Block435.11
Lot7
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM195

Building Details

Building Class17
Description2SAL-1AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,056
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$71,300
22%
Improvement Value:$247,500
78%
Total Assessment$318,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,215+35.2%
2024$10,518+2.5%
2023$10,260+5.4%
2022$9,735+0.0%
Property History
Sales5

Property Sale

Sale
$548,000

To:

Sq Ft2,056DeedBook 12269, Page 707

Property Sale

Sale
$305,000

From:

To:

Sq Ft2,056DeedBook 10438, Page 374Recorded6/28/2016

Property Sale

Sale
$305,000

From:

To:

Sq Ft2,056DeedBook 10438, Page 368Recorded6/28/2016

Property Sale

Sale
$278,000
DeedBook 9759, Page 1657

Property Sale

Sale
$282,000
DeedBook 9141, Page 1157

Property Built

Built

Year Built: 1958