Skip to content

225 White Marsh WayCherry Hill, NJ 08034

Built 1958

Last Sale Price
$290,000
Last Sale Date
Sep 28, 2010

Property Information

Block435.13
Lot10
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM195

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,044
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$78,500
31%
Improvement Value:$174,600
69%
Total Assessment$253,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,286+6.1%
2024$10,635+2.5%
2023$10,375+1.3%
2022$10,245+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$290,000

To:

Sq Ft2,044DeedBook 9296, Page 1628

Property Built

Built

Year Built: 1958