Skip to content

213 White Marsh WayCherry Hill, NJ 08034

Built 1958

Last Sale Price
$485,000
Last Sale Date
Jul 15, 2021

Property Information

Block435.13
Lot13
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM195

Building Details

Building Class17
Description2SF-1AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,040
Acreage0.3

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$74,600
24%
Improvement Value:$241,900
76%
Total Assessment$316,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,113+6.1%
2024$13,299+2.5%
2023$12,973+1.3%
2022$12,812+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$485,000

To:

Sq Ft3,040DeedBook 11811, Page 1779

Property Sale

Sale
$182,000
DeedBook 5086, Page 141

Property Sale

Sale
$153,000
DeedBook 4367, Page 154

Property Built

Built

Year Built: 1958