Skip to content

305 Randle CtCherry Hill, NJ 08034

Built 1962

Last Sale Price
$500,000
Last Sale Date
Jun 15, 2017

Property Information

Block435.16
Lot23
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM193

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,725
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$73,100
22%
Improvement Value:$255,700
78%
Total Assessment$328,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,661+6.1%
2024$13,816+10.9%
2023$12,453+1.3%
2022$12,298+0.0%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$500,000

To:

Sq Ft2,725DeedBook 10676, Page 53

Property Sale

Sale
$385,000
DeedBook 8662, Page 1713

Property Sale

Sale
$196,000
DeedBook 5086, Page 913

Property Built

Built

Year Built: 1962