Skip to content

1304 Drew CtCherry Hill, NJ 08034

Built 1959

Last Sale Price
$410,000
Last Sale Date
Jun 22, 2007

Property Information

Block436.01
Lot8
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM187

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,796
Acreage0.15

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$82,300
28%
Improvement Value:$218,500
74%
Total Assessment$297,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,074+4.8%
2024$12,480+2.5%
2023$12,174+1.3%
2022$12,023+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$410,000

To:

Sq Ft2,796DeedBook 8631, Page 491

Property Built

Built

Year Built: 1959