Skip to content

103 Deland AveCherry Hill, NJ 08034

Built 1964

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Feb 19, 2004

Property Information

Block455.01
Lot12
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM200

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,705
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$54,300
28%
Improvement Value:$139,800
72%
Total Assessment$194,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,655+6.1%
2024$8,156+2.5%
2023$7,956+1.3%
2022$7,857+0.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$105,000
DeedBook 4258, Page 757

Property Built

Built

Year Built: 1964