Skip to content

102 Daytona AveCherry Hill, NJ 08034

Built 1968

Last Sale Price
$259,000
Last Sale Date
Feb 18, 2005

Property Information

Block455.01
Lot2
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM200

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,256
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$54,300
26%
Improvement Value:$154,500
74%
Total Assessment$208,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,310+6.1%
2024$8,774+2.5%
2023$8,559+1.3%
2022$8,452+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$259,000

To:

Sq Ft2,256DeedBook 7742, Page 786

Property Built

Built

Year Built: 1968