Skip to content

204 Tampa Ave ECherry Hill, NJ 08034

Built 1966

Last Sale Price
$140,000
Last Sale Date
Aug 31, 1999

Property Information

Block459.01
Lot10
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM200

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,928
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$54,300
28%
Improvement Value:$136,400
72%
Total Assessment$190,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,503+6.1%
2024$8,013+2.5%
2023$7,817+1.3%
2022$7,720+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$140,000

To:

Sq Ft1,928DeedBook 5040, Page 946

Property Sale

Sale
$126,000
DeedBook 4488, Page 103

Property Built

Built

Year Built: 1966