Skip to content

201 Tampa Ave ECherry Hill, NJ 08034

Built 1965

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 20, 2004

Property Information

Block460.01
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM200

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,958
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$54,400
31%
Improvement Value:$119,300
69%
Total Assessment$173,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,745+6.1%
2024$7,299+2.5%
2023$7,120+1.3%
2022$7,031+0.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1965