Skip to content

10 Tracey TerrCherry Hill, NJ 08003

Built 1968

Last Sale Price
$350,000
Last Sale Date
Feb 4, 2022

Property Information

Block469.05
Lot12
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM274

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,090
Acreage0.1

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$71,500
29%
Improvement Value:$173,400
71%
Total Assessment$244,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,920+6.1%
2024$10,291+2.5%
2023$10,038+1.3%
2022$9,914+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$350,000

To:

Sq Ft3,090DeedBook 12035, Page 1429

Property Built

Built

Year Built: 1968