Skip to content

10 Darien DrCherry Hill, NJ 08003

Built 1968

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 1, 2014

Property Information

Block469.05
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM274

Building Details

Building Class17
Description2SAL-1AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,945
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$70,300
33%
Improvement Value:$142,700
67%
Total Assessment$213,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,498+6.1%
2024$8,950+2.5%
2023$8,731+1.3%
2022$8,622+0.0%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$311,500
DeedBook 8262, Page 388

Property Sale

Sale
$175,000
DeedBook 5141, Page 92

Property Sale

Sale
$140,000
DeedBook 4835, Page 739

Property Built

Built

Year Built: 1968