Skip to content

1911 Huntington DrCherry Hill, NJ 08003

Built 1968

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 1, 1996

Property Information

Block469.07
Lot6
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM274

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,322
Acreage0.25

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$70,200
30%
Improvement Value:$163,300
70%
Total Assessment$233,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,412+6.1%
2024$9,812+2.5%
2023$9,571+1.3%
2022$9,452+0.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1968