Skip to content

7 Karen DrCherry Hill, NJ 08003

Built 1970

Last Sale Price
$79,250
Last Sale Date
Feb 23, 1981

Property Information

Block469.08
Lot19
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM273

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,945
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$69,000
33%
Improvement Value:$140,000
67%
Total Assessment$209,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,319+6.1%
2024$8,782+2.5%
2023$8,567+1.3%
2022$8,460+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$79,250

To:

Sq Ft1,945DeedBook 3770, Page 85

Property Built

Built

Year Built: 1970