Skip to content

1948 Greentree RdCherry Hill, NJ 08003

Built 1971

Last Sale Date
Jul 18, 2022

Property Information

Block469.10
Lot36
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM273

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$62,000
29%
Improvement Value:$152,900
71%
Total Assessment$214,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,582+6.1%
2024$9,030+2.5%
2023$8,809+7.4%
2022$8,199+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1971