Skip to content

10 Strathmore DrCherry Hill, NJ 08003

Built 1967

Last Sale Price
$265,000
Last Sale Date
Sep 18, 2015

Property Information

Block469.14
Lot8
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM274

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,454
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$72,500
28%
Improvement Value:$186,700
72%
Total Assessment$259,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,558+6.1%
2024$10,892+2.5%
2023$10,625+1.3%
2022$10,492+0.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$265,000

To:

Sq Ft2,454DeedBook 10302, Page 546

Property Built

Built

Year Built: 1967