Skip to content

120 Partree RdCherry Hill, NJ 08003

Built 1972

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 1, 1996

Property Information

Block471.02
Lot24
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM281

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,112
Acreage0.27

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$82,600
25%
Improvement Value:$251,600
75%
Total Assessment$334,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,902+6.1%
2024$14,043+2.5%
2023$13,699+1.3%
2022$13,528+0.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$225,500
DeedBook 4648, Page 19

Property Built

Built

Year Built: 1972