Skip to content

135 Weston DrCherry Hill, NJ 08003

Built 1972

Last Sale Price
$386,500
Last Sale Date
Jul 31, 2018

Property Information

Block471.09
Lot12
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM282

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,436
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$82,200
27%
Improvement Value:$222,400
73%
Total Assessment$304,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,582+6.1%
2024$12,799+2.5%
2023$12,486+1.3%
2022$12,330+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$386,500

To:

Sq Ft2,436DeedBook 10989, Page 617

Property Sale

Sale
$370,000
DeedBook 8954, Page 911

Property Sale

Sale
$127,500
DeedBook 3951, Page 122

Property Built

Built

Year Built: 1972