Skip to content

202 Old Orchard RdCherry Hill, NJ 08003

Built 1969

Last Sale Price
$155,000
Last Sale Date
Jan 29, 1997

Property Information

Block513.09
Lot26
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM284

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,210
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$69,500
29%
Improvement Value:$167,800
71%
Total Assessment$237,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,581+6.1%
2024$9,971+2.5%
2023$9,727+1.3%
2022$9,606+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$155,000

To:

Sq Ft2,210DeedBook 4872, Page 741

Property Sale

Sale
$60,000
DeedBook 3583, Page 135

Property Built

Built

Year Built: 1969