Skip to content

9 Robin Lake DrCherry Hill, NJ 08003

Built 1961

Last Sale Price
$455,000
Last Sale Date
Aug 12, 2009

Property Information

Block525.02
Lot21
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM253

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,162
Acreage0.92

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$155,500
37%
Improvement Value:$266,800
63%
Total Assessment$422,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,830+6.1%
2024$17,745+2.5%
2023$17,310+1.3%
2022$17,095+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$455,000

To:

Sq Ft3,162DeedBook 9098, Page 1190

Property Sale

Sale
$60,000
DeedBook 3414, Page 79

Property Built

Built

Year Built: 1961