Skip to content

10 Willowdale DrCherry Hill, NJ 08003

Built 1957

Last Sale Price
$258,000
Last Sale Date
Dec 13, 1996

Property Information

Block525.03
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM253

Building Details

Building Class17
Description1.5SF&B
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,328
Acreage0.88

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$154,000
40%
Improvement Value:$234,300
60%
Total Assessment$388,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,314+6.1%
2024$16,316+2.5%
2023$15,916+1.3%
2022$15,718+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$258,000

To:

Sq Ft3,328DeedBook 4861, Page 460

Property Built

Built

Year Built: 1957