Skip to content

5 Willow CtCherry Hill, NJ 08003

Built 1971

Last Sale Price
$386,000
Last Sale Date
Oct 15, 2010

Property Information

Block525.08
Lot9
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM252

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,533
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$80,900
33%
Improvement Value:$162,700
67%
Total Assessment$243,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,862+6.1%
2024$10,236+2.5%
2023$9,985+1.3%
2022$9,861+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$386,000

To:

Sq Ft2,533DeedBook 9310, Page 630

Property Built

Built

Year Built: 1971